ماهی قرمز: خریدن یا نخردین! مساله این نیست. مساله تو هستی خواهرکم!

 

باز هم دم دمه های نوروزست و حکایت خریدن یا نخریدن ماهی های قرمز نقل محافله!  این قضیه اونقدر جنبه های مثبت و منفی داره که نمی تونم مثلی بعضی ها  برای سایرین فتوی صادر کنم. فقط تقاضام اینکه اگه فکر میکنید برای تامین سلامتشون قراره با مشکل مواجه بشید یا تجربه ناموفقی در نگهداری از این ماهی های در سالهای پیش دارید و بعد نمی تونید اونها رو به حوض یا استخر مناسبی (و نه زیستگاه های طبیعی)  منتقل کنید لطفا از خریدشون صرف نظر کنید. با همه این تفاسیر و با توجه به علاقه شدیدم به ماهی ها و تجربه چندین و چند ساله آکواریوم داری (بیست سال در خواب و رویا- سه سال  واقعیت) حداقل می تونم نکاتی رو برای نگهداری بهتر از این موجودات دوست داشتنی خدمتتون عرض کنم! البته با توجه به اینکه  دو سال پیش یه بار زحمت این کار رو کشیدم لینک دادن به پست مربوطه از بنده رفع تکلیف خواهد کرد.

 

اما همه اینها بهانه ای بود برای اینکه بگم این پست خواهرک تازه بلاگر شده ام رو بخونید که  نوشتش هوش از سرم پروند و حسابی دلتنگ خونه ام کرد هر چند الان با خوندن پست زندگی بخشش اونقدر دلخوشم که از پس این دلتنگی بر خواهم اومد.

 

پی نوشت برادرانه: خواهرکم مواظب خودت باش.. و مامان و بابا..... و هینگامه و اون سه تا ماهی دوست داشتنی قرمز که حتما عکسشونو برام خواهی فرستاد.

  
نویسنده : بوم رنگ ; ساعت ٢:٢٢ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢٦ اسفند ۱۳۸٦
تگ ها :