پستهایی که با سلام آغاز می شدند

دوستان سلام

اگه راستشو بخواین اصلا قصد وبلاگ آپدیت کردن نداشتم. ولی خوب بر حسب تصادف چشمم به این کنتور وبلاگ افتاد دیدم ظرف دیروز و امروز تا این موقع صبح که دارم براتون مینویسم ۲۰ تا ویزیتور داشتم اینه که پیش خودم خجالت کشیدم گفتم یه چیزی تو وبلاگ بذارم شرمنده این جماعت عاشق نشم البته قبل از این هم ۲ بار به این کار اقدام کرده بودم که هر دو دفعه شر این ویروسهای لعنتی شامل حالم شد و کامپیوترم ریست شد.

راستش خیلی وقته می خواستم بدونم مردم دنیا تو اینترنت بیشتر دنبال چی میگردن البته بعضی وقتها تو سایت یاهو یک آمار مختصری از بیشترین سرچهای یاهو منتشر میشد ولی اصلا کامل و قابل اعتماد نبود تا اینکه به مطلبی در همین زمینه در سایت بی بی سی برخوردم من که جوابمو گرفتم  گفتم شاید شما هم خوشتون بیاد...

Yahoo! Search

Popular Searches
Jessica Simpson
· Jessica Simpson
· Tour de France
· Ringtones
· Mariah Carey
· Baby Names
· Harry Potter
· Maria Sharapova
· Lance Armstrong
· Recipes
· Music Downloads
Harry Potter

زنان و بازیهای رایانه ای در صدر نتایج جستجوهای اینترنتی

نتایج یک تحقیق نشان می دهد کاربران اینترنت بیش از همه به دنبال تصاویر زنان عریان و راه های تقلب در بازیهای رایانه ای هستند.

تحقیق موسسه "وردترکر" نشان می دهد که ده سال سرمایه گذاری در اینترنت به رشد و تکامل این رسانه کمک کرده ولی کاربران عمدتا به دنبال چیزهای پیش و پا افتاده می گردند.

این پژوهشکده با بررسی واژگان مورد جستجوی کاربران اینترنت به این نتیجه رسیده است که اسامی زنان معروف در صدر فهرست ۳۰۰ کلمه پر جوینده قرار دارد. مثلا در ۱۹ ژوئیه جسیکا سیمپسون، خواننده آمریکایی در صدر ایستاد. جسیکا آلبا، هنرپیشه، دانیلا هانتوچووا، تنیسور و پاریس هیلتون، بازیگر سینما و تلویزیون، به ترتیب دوم، چهارم و پنجم شدند.

این نتایج موجب نگرانی کارشناسان درباره رفتارهای اینترنتی کاربران شده، مخصوصا این که وردترکر کلمات مورد نظر افراد علاقه مند به سایتهای هرزه نگاری را دنبال نمی کند. ناظران می گویند در صورت افزودن آن واژگان، می توان فهمید که کاربران شاهراه جهانی اطلاعات از هدف اولیه طراحان آن برای اطلاع رسانی بهنگام و جامع منحرف شده اند.

دنی سولیوان، سردبیر "دیده بان جستجوگرهای اینترنت" به مجله فوربز گفته است: "بیشترین نتایج جستجوها حاکی است که مردم به دنبال هرزه نگاری هستند."

حتی زمانی که کاربران به دنبال سایتهای هرزه نگاری نیستند، جستجوی آنها باز برای کارشناسان چندان امیدبخش نیست.

تحقیق وردترکر نشان می دهد "تقلبهای پلی استیشن ۲"، "تقلبهای ایکس باکس" (دو دستگاه بازی رایانه ای ساخت سونی و مایکروسافت) در میان فهرست محبوبترین عبارت مورد جستجو به ترتیب ششم و هفتم بودند.

تصنیفهای موسیقی سوم شد و طنز و لطیفه در مکان هشتم این فهرست ایستاد.

آقای سولیوان می گوید که حتی وقتی مردم در اینترنت به دنبال هرزه نگاری، تقلب و موسیقی نیستند، آنها به بیراهه های مضحک می روند.

وی به فوربز گفته است: "تنها چیز دیگری که می بینید، جستجوهای راه یابی است، مثلا مردم دنبال سایت هات میل یا گوگل می گردند."

نگاهی به نتایج موسسه وردترکر نشان می داد که آقای سولیوان حقیقت را می گوید. گوگل دهمین واژه محبوب در میان کلمات پر جوینده است. به عبارت دیگر، مردم در یک موتور جستجوگر به دنبال موتور جستجوی دیگری هستند.

شاید بگویید که روزهای گرم تابستان است، مغز آهسته تر فرمان می دهد و در نتیجه جستجوها پراکنده و آشفته می شود. ولی وردترکر می گوید که نام پاریس هیلتون که وارث هتلهای زنجیره ای هیلتون است، پر جوینده ترین عبارت تمام ادوار است و گوگل با اختلاف اندکی در مکان دوم جا می گیرد.

  
نویسنده : بوم رنگ ; ساعت ٩:٢۸ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢ امرداد ۱۳۸٤
تگ ها :