و حالا بوم رنگ...

این یک تغییر نام تمامیت خواهانه است، تمامیت خواهانه از این نظرکه از وقتی سودای این تغییر نام به سراغم آمد از پی عنوانی بودم که چند وجهی باشه و ضمن داشتن چندین مولفه ی مد نظرم همزمان همه ی انتظاراتم از یک عنوان ایده آل را یکجا بر آورده کند و چنین شد که سر انجام به «بوم رنگ» رسیدم.

«بوم» به استعاره عرصه زندگی ماست جولانگاه رنگها و نقشها و نمایشگرصفحه ی سپید ذهن ما که با گذر ایام نقش منحصر به زندگیمان را میگیرد و «رنگ» پایه و اساس شکل گیری هر نقشی است که به بوم زندگی آدمی می نشیند. «رنگ»ها در زندگی ما احوالات ما هستند احوالاتی که گاهی چون آبی آرام و رامند، گاهی چون قرمز شور انگیز و یاغی گاهی سبزند و خرم و گاه خاکستری و حزین. و چنین است که از همنشینی «بوم» و «رنگ» زندگی ما ساخته می شود. زندگی «بومرنگ» سان همه ی ما آدمها، آنجا که هر نیکی را پاداش نیکوست وبه تمثیل کلوخ انداز را پاداش سنگ است و اعمالمان به مثابه ی بومرنگی هستند که پرتاب می کنیم و لاجرم به سوی خودمان باز میگردند.

از آنجایی که از  نام سراسر غیر پارسی پیشینِ وبلاگم به عنوانی پارسی سره گذار می کردم ترجیح دادم تنها از دل تشابهات آوایی کلمات پارسی و انگلیسی به معانی مورد نظرم  در زبان انگلیسی برسم و چنین شد که «بوم» در همسانی آوایی با مشابه انگلیسی اش یعنی «BOOM» حامل معنی فریاد شد، فریادی که می تواند حامل خواهش ها، دردها، لذایذ و دغدغه های گاه و ناگاه من باشد. Boom از سوی دیگر جنبش ادبی مورد تعقیب من در آمریکای لاتین بین سالهای 1960 تا 1970 است، جایی  که بسیاری ازنمونه های ادبی ای که منشا سرگشتگی ام به ادبیات است از دل آن بر می خیزد.

و سرانجام جمیع این دلایل دست در دست هم دادند تا دل یکدله کنم و عنوان وبلاگ را بعد از  کش و قوس ذهنی فراوان به «بوم رنگ» تغییر دهم. تغییر نامی که شاید مقدمه ای برای تغییر نامی بزرگتر شد. «بوم رنگ» را با مکثی میان دو واژه ی تشکیل دهنده اش و «هر روزه» بخوانید.

این شما و این هم «بوم رنگ».

متشکرم

 

پی نوشت: قالب سازِ من، قالب قلبمی! یک دنیا ممنون!

پی نوشت: ای کسانی که این وبلاگ رو به لینکدونیهاتون افزودید لطفا پیوند این وبلاگ را به بوم رنگ تغییر نام دهید.

/ 20 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
داروگ

برخی پی نوشتها یعنی همون قالب قلب و اینا دیگه؟ تو دو تا پی نوشت راحت تر میشه "برخی" هاشو پیدا کرد [نیشخند]

محمد علی

عرفان جان شما شکسته نفسی میفرمایید دیگه.... شما و دیگر دوستان جای استاد ما هستید.....[لبخند]

مونا

یادمه وقتی می خواستم برای وبلاگم اسم انتخاب کنم، به بوم رنگ هم خیلی فکر کردم و جالب تر اینکه همه ی دلایلی که تو گفته بودی رو هم در نظر گرفته بودم ! اما به دلایلی اسم فعلی رو ترجیح دادم.... جالب بود برام این تشابه فکری!

شاپرک کوچک

تغییرات جدید مبارک عرفانک. چه آسمان کوچک باشم چه شاپرک کوچک جه اینگلیش 82 باشی چه بوم رنگ من اینجا رو همیشه دوست می دارم![چشمک]

عاطفه

ای وای کامنتم پاک شد! می گم این بیانیه که صادر کردی خیلی جدییه و آدم فکر می کنه لابد صاب وبلاگ هم تغییر کرده و دیگه عرفان خودمونی نیست! ضمنا اینم معنی بوم :boom -------------------------------------------------------------------------------- جهش اقتصادى ،رونق شديد،رواج ،تيرک ،بوم ،تيغه ،شکوفائى ،جهش ،غرش( توپ ياامواج)،صداى غرش ،پيشرفت ياجنبش سريع وعظيم ،توسعه عظيم(شهر)،غريدن ،غريو کردن( مثل بوتيمار)،بسرعت درقيمت ترقى کردن ،توسعه يافتن ،تير کوچک علوم مهندسى : بازوى متحرک خوب اون وقتش هم هی بهت می گم بیا جلسه آینه نمی آی تا آقای امرایی که لینکشو اون بغل گذاشتی ببینی!

گلناز

عرفان عرفان عرفان اینجا عالی ی ی ی ی شده. تاکید می کنم عالی ی ی ی ی......اووووومممم چه پی نوشت شیرین خوشمزه ای ی ی ی

سیدو

من الان با همین صدای افتادم تو وبلاگت . بووووووووووووووووووووم

سیدو

آخه اول تو گودر خوندمش تا پستت باز شه دلم هزار راه رفت دیگه.