عمقضی/امقزی

از فرط بیکاری داشتیم برای خودمان «اتل متل» بازی می کردیم ناگه این فکر خانمان بر افکن در سرمان افتاد که این کلمه ی «عمقزی» ریشه در کجا  دارد و اساسا  رابطه اش با  کرد ها چیست که شاعر قصیده ی فاخر «اتل متل» به ضرس قاطع سفارش می کند همچین اسمی که به ظاهر ترکی می آید را روی یک زن کردی بگذارند و اینها... و چنین بود که تا به خودمان آمدیم دیدیم پاک از بیکاری در آمدیم!

 

پی نوشت: ترنه ای سرودیم که جان می دهد برای اجرا در سبک «پاپِ معینی»، خواننده خوش صدای متعهد(!!!) سراغداره کسی احیانا؟ (البته جز خودتون!)

پی نوشت:نمی دونم این پرشین بلاگ چه اصراری داره منو مدیر وبلاگ معرفی کنه! اصلا ما اگه نخواسته باشیم مدیر وبلاگ باشیم باید کی رو ببینیم؟

/ 18 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
کتایون

من همینجور دارم تو رو تصور می کنم که برای پر کردن اوقات فراغت نشستی تکیه دادی به دیوار پاهاتو دراز کردی و داری یکی می زنی رو این یکی می زنی رو اون و شعر اتل متل رو هی می خونی[نیشخند]

سیدو

آقا من از کجا می دونستم رضا قاری زاده افسردگی میگیره ! جوووووووووووون مردم از دست رفت . میگم ها عرفان نتیجه تحقیقات چی شد ؟ به جان خودم شما از شماعی زاده خواننده بهتر سراغ دارید ؟ با اون دخترای هلو و پسر کش دورش ! حالا یکبار یکی خواسته مدیر معرفیت کنه ، تواضع داشته باش قبول کن پسرم!

سیدو

میگم ها اون به نظرت عمه قزی نمی یاد. یعنی طرف برای اینکه خودش رو راحت کنه اینطوری سر هم تند تند میخونه ! نه جدن تو ما ها رو گذاشتی سرکار و الان هم چه کیفی میکنی و غش غش به ریشمون می خندی.

سیدو

در اون مورد هم عرفان جان حرفش نزن . به واقع برای استفاده شخصی بوده.[نیشخند]

آندیا

من تازه الان متوجه شدم تلفظ صحیح این کلمه چیه!

گلناز

عمقزی در زبان ترکی به معنای دختر عمو می باشد.البته تلفظش یکمی فرق می کنه

son of thunder

خوبه که در اوقات بیکاری بازی با کلمات می کنی و با جاهای دیگه بازی نمی کنی!!!

son of thunder

نمی خوای مدیر باشی به من بگو! اون با من!

امید آزادی

سلام خوبی امرسن می گوید: چسبیدن به رفتار و گفتار نکوهیده خویش و امتناع از تصحیح مسیر و هرگونه تغییر ثمر بخش احمقانه ترین نوع سازگاری است پیروز و سربلند باشید [گل][خداحافظ]