رئالیسم وبلاگی

یک قانون نانوشته ای هست بین آنها که می نویسند . این قانون اگر رعایت نشود ، عین اینست که دزدکی سرک بکشی توی اتاق کسی ،توی کمد لباسش ،دست کنی توی کیفش .این قانون اگر رعایت نشود عین اینست که برگردی و توی صورت یک نفر از خصوصی ترین حریمش با بلندترین صدا سوال بپرسی .قانون اینست : وبلاگ را فقط یک وبلاگ ببین . بخوان و بگذر .چرا که نویسنده یک وبلاگ ،حتی پشت وبلاگش هم نیست چه برسد به کنارش .با نویسنده یک وبلاگ میشود رفت بیرون و شام خورد .میشود در آغوشش گرفت و بوسیدش .میشود باهاش قهر شد و ازش متنفر بود .میشود باهاش زندگی کرد .می شود باهاش سینما رفت و بستنی خرید .ولی نمی شود باهاش از وبلاگش خیلی حرف زد .چون اگر طرف می توانست خیلی حرف نوشته هایش را بزند ، خیلی حرفش را می زد .دیگر چه کاری بود که بیاید و بنویسدشان ؟ از آن طرفش هم که نگاه کنی ، هر کسی برای خودش دلیلی دارد که بنویسد . یکی دنبال چند تا آدم شبیه خودش میگردد .یکی دنبال چهار تا خواننده دایم . یکی دنبال جایی برای درد و دل . یکی برای معشوقش می نویسد ، یکی برای دشمنش ،یکی برای ثبت در دفترچه خاطرات .و من ؟ من برای این می نویسم که از شر آنچه توی فکرم آمده خلاص شوم . دامبلدور با آن قدح اندیشه اش همین منم و وبلاگم . او فکرهایش را ، دغدغه هایش را ، کابوسهایش و رویاهایش را هر از چندی میریخت توی قدح اندیشه اش تا از شرشان خلاص شود .تا بتواند به باقی زندگیش برسد . من یک عمر دامبلدور وارانه این کار را کردم فقط اسمش را نمی دانستم و مثالش را .

(+)

/ 18 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
دریا

با عرض احترام من زین پس مزاحمتی ایجاد نمی کنم تا خاطرتان مکدر نشود..مطالب رو میخونم و نظری از بنده دیگه نمیبینید.با سپاس.

دریا

[ناراحت][نگران][ناراحت]

دریا

تموم نظرات این پست شد دریا دریا دریا درنا دریا!!!ببخشین پر گویی کردم عرفان خان.

درنا

البته منکه چشمم آب نمی‌خوره شما بتونی جلوی نظراتت را بگیری. نوشتی " زین پس مزاحمتی ایجاد نمی کنم تا خاطرتان مکدر نشود..مطالب رو میخونم و نظری از بنده دیگه نمیبینید " ولی با این حال دو تا کامنت دیگه هم گذاشتی.. شمایی که هویتی جز یه اسم بدون آدرس داری نمی‌تونی از من بپرسی " هویت واقعیتون چی هستش؟ " امیدوارم زین پس به حرفتون وفادار بمونید..

دریا

می دونید چرا دوتا کامنت دیگه هم گذاشتم درنا جان؟تصور کردم درنا همون جناب عرفانه که ازم خواسته مزاحمت ایجاد نکنم.وقتی برام روشن شد شما فرد دیگه ای هستید عرصه رو باز دیدم برای باز هم نظر دادن. من متاسفانه یا خوشبختانه هویت و ادرس مجازی توی نت ندارم درنای عزیز.

دریا

ای بابا اقا عرفان میشه عذر من یکی رو بخواید؟عجب دردسری شد !

درنا

شاید اگه یه وبلاگ داشتی می‌فهمی چقدر بده یکی بچسبه بهش و بخوابه تو کامنتدونیش و بی‌خیال هم نشه.. مشکل از اینه که درک درستی نمی‌تونی داشته باشی از مزاحمتی که داری ایجاد می کنی.. حداقل ذره‌ای ارزش برای هویت حقیقی‌ات قائل شو و باعث نشو لایق هر نوع لفظ و کلمه‌ای بشی..

روزنامه دیواری

چند وقته دارم فکر می کنم من چرا وبلاگ می نویسم و نمی تونم جواب جامع، مانع و کاملی به خودم بدم ! مزاحم شدم ببینم شما اینو چی ترجمه می کنی : an urban kaleidoscope in a globalizing world

گل تن

کامنت دانی ِ از بلاگ جالب تر