من، خالی از شوقِ پریدن

برایم از دبیرخانه ی همایش یا هرجهنم دره ای که اسمش است نامه آمده بود که ابسترکت شما پذیرفته شده و برای تحویل مقاله تا فلان تاریخ مهلت دارید. نشستم با خودم فکر کردم که ببین الان  بین همه ی ملزومات نوشتن یک مقاله تو مانده ای تنها و لاشه ی یک دنیا خیال باطل که همه اش را با آن کروات بنفشه پشت تریبون همایش بافته ای. خودت هستی و این چند تا کتابی که روی هم انبار کرده ای، چند مقاله ای که خوانده ای، یادداشتهایی که یک روزی با شوق و ذوق جمع کردی که توی مقاله ات بچپانی، صفحه ی سفید Word و انگشتان بی رمقی که باید فرمانهای یک مغز خالی و بی انگیزه را به یک زبان نامهربان کلمه کنند. می دانید چیست؟ اصلا نبرد یک ذهن خالی و یک صفحه ی سفید همیشه و همیشه مواجهه ی مایوس کننده ای بوده و خواهد بود. نبردی بی برنده. جدالی بی فرجام. مخلص کلام خط خطی! خب همه ی اینها را که کنار هم که بگذاریم نتیجه اش می شود همین کاری که من کردم؛ همین تصمیم شومی که من گرفتم. بعله درست حدس زدید؛ برداشتم برای دبیرخانه همایش نوشتم آقا جان نخواستیم؛ ابسترکتمان حلال جانمان آزاد. این روزها منُت نفسی که می کشیم هم بر سر این چرخ گردون سنگینی می کند، مقاله و سمینار که دیگر داستان خودش را دارد.

/ 5 نظر / 3 بازدید
نرگس

خوشا به حال بشریت که کوروش دارد. هفتم آبان ماه روز جهانی بزرگداشت کوروش بزرگ بر همگان شادباش

رویا !

واقعن عرفان؟ ولي اولش هميشه همينطوره ولي بعد يكي دو روز كه تمركز مي كردي درست مي‌شدا. باور كن! البته ببخشيد جسارت مي كنم ولي باور كن از روي تجربه مي گم اين حس موندگار نمي بود. حالا البته اگه ارامشت رو سلب مي كرد بحثش جداست اما اگه اين مدتي كه كلافه ات مي كرد كوتاه مي بود با وجود اذيتش ارزشش رو داشت. البته رويا هم يك بار اينكار رو كرد اما هنوز كه هنوز ه افسوس فرصتي كه از دست دادم رو مي خورم. راستي من فك مي كردم قهر كردي با من! نه نسيم صبحي نه روزنامه نه هيچي نه هيچي !!!

و.ن

حسرت بار که ناگزیر مقاله ها تک تک تا آخرین اش می نویسی و ... کاش من هم!

نسیم

بابا مقاله فقط اولش سخته دو خط که بنویسی بقیه اش ریسه می شه پشت هم. ولی می دونم منم همیشه با همون دو خط مشکل دارم[نیشخند]