نقطه ی اوج استدلال

قرار نیست اینجا مطلب سیاسی بنویسم، این را خیلی وقت پیش به خودم قول دادم. بنابر این خواهشا شما هم  این گزیده از سخنان آقای ولایتی را فارغ از هر نوع دید و نگرش سیاسی و عواقب احتمالی آن بخوانید. فقط به استدلال به کار رفته در این جملات بیاندیشید و سعی کنید بر اعصاب خودتون مسلط باشید:

"موقعی که مطرح کردند آقای سولانا قرار شد بیاید ایران هنوز ایران پاسخ آقای سولانا را نداده بود، آقای بوش اعلام کرد که ما متاسفیم که ایران نپذیرفته آقای سولانا به ایران بیاید.

این نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها دلشان می‌خواست ما آقای سولانا را نپذیریم. پس معلوم است آنهایی که خلاف مصالح ما عمل می‌کنند می‌خواهند ما نپذیریم پس مصلحت ما در این است که بپذیریم. به دلایل مختلفی. یکی از دلائلش همین است. یک موقعی امام خمینی ـ رحمت الله علیه ـ فرمودند که به من گفته‌اند که شما یک مدت پاریس بمان. حالا به تهران نرو. من فهمیدم باید بروم."

من دیگه واقعا حرفی برای گفتن ندارم!

/ 8 نظر / 3 بازدید
کتایون

حالا از این موضوع که یه اصل شده انگار که هر چی اونا می گن ما باید کاملن برعکسش رو انجام بدیم که خیالمون راحت باشه گذشته من برام یه سوال پیش اومده و اون اینکه در عجبم از این حرف! .... آخه سولانا هم اومده بود بسته رو هم داده بود بازش هم کرده بودن ولی اظهار نظر نکرده بودن هنوز ... اون موقع بود که بوش اعلام کرد به نظر میرسه ایران بسته رو نپذیرفته!‌ ایشون اصلن اشتباه متوجه شدن خیال کردن بوش گفته ایران سولانا رو نپذیرفته؟!!

صورتک خیالی

باس باشون حال کرد اینجوری امورات میگذره! خداوکیلی من الان در وضعیت روحی و فکری و شلوغی و اینا هستم که اگه اون یکی دو ساعتی که در هفته اگه وقت کردم با دختری چیزی برم بیرون کارم نداشته باشن منم هیچ کاری باشون ندارم دیگه چی میخان از این بهتر ولی نمیزارن که همش هم تقصیر بوشه که میگه اینا نبیاید به جونا گیر بدن اینام اونخ میدن!

مرضي

[دست] نكته سنجي و دقت!

امیر

جدا از سخافت استدلال،آقای بروجردی هم فرمودن در ماجرای هسته ای به اهدافمون رسیدیم.تابناک هم یه مقاله داره در فواید پذیرش بسته پیشنهادی...این همون نور امیده

سیدو

عرفان عزیز نمی دونم بخندم یا گریه کنم به این اوج استدلال. در ضکن یکبار دیگه هم کاریز اومده بودی که چون جایی سیوت نکرده بودمت ف دروغ چرا تا قبر آآآآآآ ،از دست داده بودمت.

سیدو

در مورد کبریت بی خطر هم باید احمق باسشی که بژذیری کبریت بی خطر وجود داره. کبریت بی خطر مثل سرخپوست مرده است.

رضا

جالب اینه که ایشون بیشتر از ده پونزده سال مسئول سیاست خارجی ما بوده ...