انزوا

چند دقیقه پیش بعد از مدتها با همسایه ی گرامی آنلاین صحبت میکردم، که در حین چت ایشون خواستند در خصوص این پست، همانجا  آن لاین کامنت بدهند. ایشون با ذکر چندین و چند مورد تماسی که خودشون و یا  دوستانشون با من گرفته بودند تا برای مناسبتی یا مهمانی ای دعوتم کنند و من بدون استثناء همه رو رد کردم و یا به نحوی پیچوندم [نقل به مزمون] یاد آوری کردند که واقع بینانه تر نگاه کنم و همه ی تقصیر را به گردن دیگران نیاندازم و حالا خوب که فکر میکنم می بینم حرفشون پر هم بیراه نیست. اصلا از نمونه های بارزتر همین مراسم چهار شنبه سوری امسال که بعد از کلی هماهنگی و اعلام قبلی و تدارکات، یکجانبه از شرکت در آن منصرف شدم و موجبات رنجش چندین و چند نفر رو فراهم آوردم. با خودم که خلوت می کنم می بینم واقعا موجود منزوی و خانه نشینی شده ام این روزها. حق دارد بنده خدا جین فنگ (این دوست چینی مون) که میگه عرفان تو واقعا آدم مرموزی هستی! و از دلایل این حرف هم همیشه به این بسنده می کنه که آخه با هیچکش نشست و برخاست نمی کنی و هر موقع که ازت خبر گرفتم گفتند نشسته ای پای میزت و سرت به کامپیوتر و کتابت گرم است. بعله واقع بینانه نگاه کنید من موجود منزوی و تنها و گوشه گیری شده ام. دلیلش را می دانم و نمی دانم. اما به هر تقدیرگمان می کنم با ادامه ی این وضع خودم رو در معرض گندیدن قرار خواهم داد. باید راه گریزی باشد. فلذا حرکتی باید کرد. تجدید نظری باید نمود.

پی نوشت خصوصی: م جان معذرت که صدام رو وقیحانه به روت بلند کردم!

/ 20 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
امیر

من به شدت درکت می کنم و اصلن اعلام شباهت می کنم و اگر برخی محذورات نبود شخص بنده ترجیح می دهد این تعطیلات را حتی خانه پدری هم نرود و بماند خانه و هیچ نوع تکان تکانی نخورد...

امیر

فقط تهش امیدوارم از دل این انزوا چیز خوبی برای من و تو یا هر منزوی عزیز دیگه در بیاد...به خدا!

کتایون

باز خوبه دعوتت می کنن. ما رو که دیگه کسی جایی دعوت هم نمی کنه!![نیشخند]

همساده

همساده حرف چینگ فی که مفت گرونه. اما اینکه آدم در بعضی دوره ها دلش نخواد با محیط بیرونش تماس داشته باشه کاملن طبیعی هست لطفن بیخود خودتونا زیر سوال نبرد..

*elham

حتی روز ها هم میدونن باید تند تر بگذرن.،

مهران

اشتباه می کنیا. حتی اگه ذاتا منزوی هستی (مثل من) باید بری توی این جمعها. بزنی به دریا1! خسی شو که به میقات آمده ای!

روزنامه

اگه با تنهایی تون خوشید، چرا تغییرش بدید ؟ اما اگه این انزوا ناشی از ترس ، تنبلی یا هر ضعف دیگری است، لطفا همین الان پاشید برید خونه نزدیک ترین دوست ممکن!

مرضی

میدونی آقا عرفان... تنها راه مبارزه با این حسها اینه که خلافشو سعی کنی انجام بدی... وقتی چند بار تکرار بشه.. یادت میره این حسها... باور کن... شاد باشی

نازلی

خوب انقدر که می شینی پای این کوفتی...نه روز می بینی نه شب...خوب معلومه که منزوی می شی مادر..

نازلی

اصلن تازگی ها از پنجره بیرون و دیدی؟؟