دنیا دروغه نازنین

Interviewer: You describe seemingly fantastic events in such minute detail that it gives them their own reality. Is this something you have picked up from journalism?

 مصاحبه گر: به نظر می رسد که شما وقایع خارق العاده را با چنان جزئیاتی شرح می دهید که به آنها واقعیت خاص خودشان را می بخشید.آیا این چیزیست که از روزنامه نگاری به عاریه گرفتید؟

 García Márquez: That's a journalistic trick which you can also apply to literature. If you say that there are elephants flying in the sky, people are not going to believe you. But if you say that there are four hundred and twenty-five elephants in the sky, people will probably believe you.

 گارسیا مارکز: این یک حقه ی ژورنالیستی است که می توان آنرا سر ادبیات نیز سوار کرد. اگر بگویید فیلها در آسمان پرواز میکنند، مردم حرف شما را باور نمی کنند. اما اگر بگویید که چهارصد و بیست و پنج فیل در آسمان هستند مردم احتمالا حرفتان را باور خواهند کرد.

 

همه اینها رو نوشتم که بگم 427 روز دیگه درسم تموم میشه!

 

 پی نوشت: نوین جان چون مدرسه بودی نتونستم اجازه بگیرم ازت برای استفاده از این سبک نگارش دو زبانه. هر چند این کاری که من کردم فقط ترجمست با حفظ متن اصلی. به هر حال اگه فکر کردی این دو تا با هم فرقی ندارند، کپی رایتت اینجا محفوظه!

 

/ 35 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نوین

راستی بقیه ی کتابای الکس رایدرم اضافه کرم[نیشخند]

رضا قاری زاده

من نمی گم کامنت بذار میگم تو وب خودت پست بذار ... آخه همش هم اینور اونوری ... آدم باز اگه دلش قرص بود که درست را می خونی تحمل می کرد ولی دِ نمی خونی دیگه تنبل ... لااقل بنویس ![قلب]

عاطفه

نگفتی؟ از اون روز تا حالا گشنه موندی داداش؟ تازه چرا آپ نمی کنی؟ پ.ن: نیست که من وقت خوندن دارم؟[ناراحت]

مرضي

ايشالله تموم ميشه [نیشخند]

کتایون

الان اصن کامنتای سیدو کو که به عنوان بهترین خواننده قراره معرفی بشه؟؟[سوال][نیشخند]

آرمان آریایی

سلام..اینم سبکیه واسه خودش! ..شد 423 روز[چشمک]...به امید فردای روشن برای من٬ تو و تمام مردم دنیا

گلناز

من گفتم الان شونصد تا پست هست که بخونم.کجایی آقاهه؟

علی بابا

سلام. ممنون که سر زدی. در مورد دانلود فایل ها توضیح دادم. حالا این 427 روز از همان نوع بشنو و باور نکن هست یا حقیقت داشت... امیدوارم که موفق باشی و زودتر درست تموم بشه رفیق. [لبخند]