افراطیون و کله ی احشام

در خبرها آمده بود که آقای نجیب نخست وزیر مالزی در خصوص تظاهرات مسلمانان در شاه عالم به پلیس آن کشور دستور رسیدگی عاجل داده است.با جستجو در وبسایت چندین خبرگزاری مالایی بالاخره به اصل ماجرا رسیدم. ظاهرا قضیه از این قرار بوده که دیروز (جمعه) عده ای از نمازگزاران که علی الظاهر به یکی از انجمن های اسلامی منطقه وابسته بودند پس از اقامه ی نماز جمعه در اعتراض به ساخت معبدی هندی در منطقه ای که به گفته ی تظاهر کنندگان نود درصد اهالی آن را مسلمانان تشکیل می دهند، دست به تظاهرات زدند و در اقدامی تلافی جویانه با خود کله یک گاو را که برای هندو ها از تقدس خاصی برخوردار است را حمل می کردند. لازم به ذکر است چندی پیش طی اقدامی تقریبا مشابه عده ای ناشناس کله ی یک خوک  را در مسجدی در حوالی دانشگاه مالایا تعبیه کرده بودند که خشم نمازگزاران را در آن مسجد برانگیخته بود؛ اقدامی که ناخودآگاه انگشت اتهام مسمانان را به سمت چینی های مالزی سوق می داد. حالا باید منتظر باشیم تا ببینیم در کشوری که از دیری است به تساهل و تسامح و همزیستی مسالمت آمیز پیروان ادیان و قومیت های مختلف شهره است اقداماتی از این دست چگونه می تواند این همزیستی را به چالش بکشد و اساسا عکس العمل حکومتی که با توجه به اتکایش به درآمدهای ناشی از صنعت توریستم و سرمایه های خارجی، علی القاعده منافعش با ثبات آرامش در کشور بیشتر تامین می شود، چگونه خواهد بود. باید منتظر بنیشینیم تا ببینیم در اینجا هم دولت مالزی راه مفر را در ارتباط دادن این ناآرامی ها با ایادی استکبار و توطئه های برون مرزی جستجو خواهد کرد یا خیر. از این تریبوین در این زمینه  بیشتر خواهید خواند.

 

/ 10 نظر / 3 بازدید
رویا.د

فكر كردم در مذمت كله پاچه نوشتي بايد هر دو دسته رو جم كنن و كمپلت همه چيز رو بندازن گردن دشمن خارجي و دسيسه مزدوران دستنشانده ي قدرتهاي خارجي تجزيه طلب ِ تفرقه افكن ِ نكبت ِ بي تربيت ِ دشمن ِ دشمن ِ دشمن ِ بد ! بد! بد ![چشمک]

شیما

تازگیها خیلی قلمبه سلمبه حرف نمی زنی؟ رفتی تو یه فاز دیگه! اینو کلی گفتم البته

الهام

من همه جا گفتم که ما مسلمونها قابلیتهای زیادی داریم...گیریم خیلی هاش هنوز به فعل در نیومده باشه...

گل تن

همهیشه پای یک مسلمان درمیان ست

North Star

کار کار ایرانی هاست[چشمک][نیشخند]

کتایون

منم دقیقا می خواستم بپرسم احیانا چند تا از این مسلمونا انشاالله ایرانی نبودن که؟[سوال]

کاریز

می دونی عرفان ، من همیشه از خودم می پرسم مگر دین برای رهایی و بهتر زندگی کردن ادما نیامده ، پس چرا این همه باعث رنج و زحمت است این روزها ؟

شاپرک

چه جالب! کله ی گاو رو می گم...

حاج سینا

سلام. نشونی وبلاگت رو از منوریل پیدا کردم. عالی، عالی، عالی! من هم مالزی نشینم، البته فعلاً... و اما در مورد این قضیه، من فکر نمیکنم چون 90 درصد ساکنین یه منطقه مسلمانند، نباید معبد هندو بنا بشه. دلیلشون به نظرم درست نمیاد.