از میان‌برها

پیش‌ترها که هنوز ترکیب رویایی Ctrl + Z را کشف نکرده بودیم فاجعه همیشه از پسِ لغزش دست‌مان روی دکمه‌ی Delete اتفاق می‌افتاد؛ می‌نشستیم و هر کدام به فراخور بردباری‌مان، بسته به چیزی که پاک شده بود، زمانی که برای درست کردنش صرف کرده بودیم؛ دلی که لابلای خطوط و شکل‌هایش جا گذاشته بودیم سوگواری می کردیم، اشک می‌ریختیم و احیانن خودمان را برای شروعی دوباره متقاعد می‌کردیم. حالا اما چشم بسته شست چپ‌مان را روی کنترل می‌گیریم و با انگشت اشاره Z را نشانه می رویم! می‌خواهم این کلیدها و دستورها را بهانه کنم تا بگویم زندگی هم باید "یک جاهایی"، "یک زمان‌هایی" از این کلیدهای ترکیبی هیجانی داشته باشد؛ میان‌بُرهایی که باید نشست کنار اهلش و آموختشان؛ کاتالوگ‌های زندگی را تورقی باید کرد شاید جایی لای سطورش پیداشان کرد. از من بپرسید می گویم زندگی باید پر باشد از این میان‌برها که ندیدنشان بی‌شک دلیل نبودنشان نیست.

 

/ 9 نظر / 4 بازدید
کاوه

عرفان جان ، لذت زندگی به درک و لمس ارزش قدمها و لحظه به لحظه اونه ، به حس راه رفتنه ، تو یه همچین فضایی شاید میانبر زدن خیلی هم دلچسب نباشه !

نسیم

ته جمله آخرت یک کاش نشوندم و یه آه گنده. کاش همین طور باشه که تو می گی

وارطان

عرفان چرا انقدر کم پیدا شدی؟؟؟

روزنامه دیواری

زندگی میان بر زیاد داره، اما میان بری که "آندو" کنه نادره ... بعضی آندوها، که حکم غلط کردن رو دارند، به دل مخاطب نمی چسبند ، طعم دروغ و ریا و شارلاتان بازی می دهند ... می دونید که ؟

MehraN

اولین باره می بینم کسی با شست دکمه کنترل رو بگیره!

MehraN

زندگی اگه از این کلید ها داشت که دیگه زندگی نبود. باید هزینه Delete کردن رو بپردازی تا قدر زندگی رو بدونی.

رضا

کاش به موقع آدم بدونه ...

candle

چه تشبیه قشنگی [لبخند]