پستهایی که با سلام آغاز می شدند

دوستان سلام

اگه راستشو بخواین اصلا قصد وبلاگ آپدیت کردن نداشتم. ولی خوب بر حسب تصادف چشمم به این کنتور وبلاگ افتاد دیدم ظرف دیروز و امروز تا این موقع صبح که دارم براتون مینویسم ۲۰ تا ویزیتور داشتم اینه که پیش خودم خجالت کشیدم گفتم یه چیزی تو وبلاگ بذارم شرمنده این جماعت عاشق نشم البته قبل از این هم ۲ بار به این کار اقدام کرده بودم که هر دو دفعه شر این ویروسهای لعنتی شامل حالم شد و کامپیوترم ریست شد.

راستش خیلی وقته می خواستم بدونم مردم دنیا تو اینترنت بیشتر دنبال چی میگردن البته بعضی وقتها تو سایت یاهو یک آمار مختصری از بیشترین سرچهای یاهو منتشر میشد ولی اصلا کامل و قابل اعتماد نبود تا اینکه به مطلبی در همین زمینه در سایت بی بی سی برخوردم من که جوابمو گرفتم  گفتم شاید شما هم خوشتون بیاد...

Yahoo! Search

Popular Searches Jessica Simpson · Jessica Simpson
· Tour de France
· Ringtones
· Mariah Carey
· Baby Names
· Harry Potter
· Maria Sharapova
· Lance Armstrong
· Recipes
· Music Downloads
Harry Potter

زنان و بازیهای رایانه ای در صدر نتایج جستجوهای اینترنتی

نتایج یک تحقیق نشان می دهد کاربران اینترنت بیش از همه به دنبال تصاویر زنان عریان و راه های تقلب در بازیهای رایانه ای هستند.

تحقیق موسسه "وردترکر" نشان می دهد که ده سال سرمایه گذاری در اینترنت به رشد و تکامل این رسانه کمک کرده ولی کاربران عمدتا به دنبال چیزهای پیش و پا افتاده می گردند.

این پژوهشکده با بررسی واژگان مورد جستجوی کاربران اینترنت به این نتیجه رسیده است که اسامی زنان معروف در صدر فهرست ۳۰۰ کلمه پر جوینده قرار دارد. مثلا در ۱۹ ژوئیه جسیکا سیمپسون، خواننده آمریکایی در صدر ایستاد. جسیکا آلبا، هنرپیشه، دانیلا هانتوچووا، تنیسور و پاریس هیلتون، بازیگر سینما و تلویزیون، به ترتیب دوم، چهارم و پنجم شدند.

این نتایج موجب نگرانی کارشناسان درباره رفتارهای اینترنتی کاربران شده، مخصوصا این که وردترکر کلمات مورد نظر افراد علاقه مند به سایتهای هرزه نگاری را دنبال نمی کند. ناظران می گویند در صورت افزودن آن واژگان، می توان فهمید که کاربران شاهراه جهانی اطلاعات از هدف اولیه طراحان آن برای اطلاع رسانی بهنگام و جامع منحرف شده اند.

دنی سولیوان، سردبیر "دیده بان جستجوگرهای اینترنت" به مجله فوربز گفته است: "بیشترین نتایج جستجوها حاکی است که مردم به دنبال هرزه نگاری هستند."

حتی زمانی که کاربران به دنبال سایتهای هرزه نگاری نیستند، جستجوی آنها باز برای کارشناسان چندان امیدبخش نیست.

تحقیق وردترکر نشان می دهد "تقلبهای پلی استیشن ۲"، "تقلبهای ایکس باکس" (دو دستگاه بازی رایانه ای ساخت سونی و مایکروسافت) در میان فهرست محبوبترین عبارت مورد جستجو به ترتیب ششم و هفتم بودند.

تصنیفهای موسیقی سوم شد و طنز و لطیفه در مکان هشتم این فهرست ایستاد.

آقای سولیوان می گوید که حتی وقتی مردم در اینترنت به دنبال هرزه نگاری، تقلب و موسیقی نیستند، آنها به بیراهه های مضحک می روند.

وی به فوربز گفته است: "تنها چیز دیگری که می بینید، جستجوهای راه یابی است، مثلا مردم دنبال سایت هات میل یا گوگل می گردند."

نگاهی به نتایج موسسه وردترکر نشان می داد که آقای سولیوان حقیقت را می گوید. گوگل دهمین واژه محبوب در میان کلمات پر جوینده است. به عبارت دیگر، مردم در یک موتور جستجوگر به دنبال موتور جستجوی دیگری هستند.

شاید بگویید که روزهای گرم تابستان است، مغز آهسته تر فرمان می دهد و در نتیجه جستجوها پراکنده و آشفته می شود. ولی وردترکر می گوید که نام پاریس هیلتون که وارث هتلهای زنجیره ای هیلتون است، پر جوینده ترین عبارت تمام ادوار است و گوگل با اختلاف اندکی در مکان دوم جا می گیرد.

/ 18 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
Farzaneh

oh I am so sorry I made a mistake.....!!!!!!!!a

naserbahale

سلام...اينجا که شده يه کنفرانس ۳ نفره..چرا هيچکی راجع به اخرين پست عرفان خان کامنت نميده...ولی در کل عرفان جون مطلبت خوب بود...در ضمن دوستانی که اف نميذارن حداقل اگه ميان وبلاگ يه کامنت بذارن که ملت بفهمن اين عزيزان زنده ان يا نه..

if you can find it

تو اين دنيای مضحک ادم ميمونه که در مورد چی حرف بزنه...به هرحال ...اميدوارم همگی خوب باشيد...يه سوال ...ببينم کسی به اندازه من از خودش متنفر هست؟!(البته اميدوارم جواب همه نه باشه)

Ashkan

سلام. ناصر جون؛ من به وب لاگ سر ميزنم اما به قول بعضی ها تو اين دنيای مضحک ادم ميمونه که در مورد چی حرف بزنه. حالا هم يه کامنت گذاشتم يادگاری...

king

taking coal to new castle

naserbahale

روزی پسر بچه ای در خیابان سکه ای یک سنتی پیدا کرد.او از پیدا کردن این پول، آن هم بدون هیچ زحمتی ، خیلی ذوق زده شد.این تجربه باعث شد که بقیه ی روزها هم با چشمهای باز،سرش را به سمت پایین بگیرد.(به دنبال گنج!) .او در مدت زندگیش ،296 سکه ی 10 سنتی،16 سکه ی 25 سنتی ، 2 سکه ی نیم دلاری و یک اسکناس مچاله شده ی 1 دلاری پیدا کرد.یعنی در مجموع 13 دلار و 26 سنت...؛ در برابر به دست آوردن این 13 دلار و 26 سنت،او زیبایی دل انگیز 31369 طلوع خورشید،درخشش 157 رنگین کمان و منظره ی درختان افرا در سرمای پاییز را از دست داد؛ او هیچ گاه حرکت ابرهای سفید را بر فراز آسمان، در حالی که از شکلی به شکل دیگر در می آمدند،ندید.پرندگان ِ در حال پرواز ، درخشش خورشید و لبخند هزاران رهگذر،هرگز جزئی از خاطرات او نشد....

Erfan

اينا رو که به من نميگی؟؟؟

Negar

chera hame inghad depress hasan?!!!!vaaa

Farzaneh

سيما جون چی شده ...دوباره به سرت زده ...چرا اينقدر نا شکری ميکنی ...همينکه تنت سالمه و بابا ومامان خوبی داری برو خدا رو شکر کن ...اخه ادم از خودش متنفر ميشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟توی زندگی قانع باش ببين چقدر خوشی........................ديگه از اين کامنت ها نذاری ها ...همه رو نااميد ميکنیok

king

That is the early bird that catches the worm (be carefull)